Dlaczego Warto posiadać Certyfikat i być Certyfikowanym Animatorem?

Kurs Animatora

Kurs Animatora

Żyjemy w czasach ogromnej konkurencji zarówno ilościowej jak i jakościowej, co oznacza że na rynku praca nie jest prosto znaleźć odpowiednie zajęcie. Oznacza to jedno, jeśli chcesz sprawnie zdobyć pracę, musisz przygotować się do działania i zadbać o coś, co sprawi, że będziesz się wyróżniać na tle wszystkich innych aplikantów. Skoro odwiedzasz tę stronę, przypuszczam, iż interesuje Cię możliwość podjęcia zatrudnienia jako Animator Zabaw dla dzieci lub Animator Czasu Wolnego. Z tego artykułu dowiesz się jak zdobyć coś, czego nie posiada większość osób chcących podaż żyć podobną drogą co Ty.

Mowa oczywiście o certyfikacie Animatora. Istnieje powszechne przekonanie, że każdy może podjąć pracę jako Animator. Wystarczy przecież lubić dzieci i być uśmiechniętym, prawda? Bo w końcu co może być trudnego w malowaniu obrazków, oglądaniu bajek, śpiewaniu piosenek i graniu w gry? Z resztą to tylko dzieci, urocze maluchy, które chcą się tylko bawić. Brzmi jak coś banalnego, dlatego tak wiele osób wysyła swoje CV na oferty pracy powiązane z animacją czasu wolnego oraz animacją zabaw dla dzieci. Niestety jak to zwykle bywa, w życiu musi być równowaga. Wszystko ma swoje blaski i cienie, również zajmowanie się grupą cudownych dzieci. Im lepiej się do tego przygotujesz, tym łatwiej przekonasz pracodawcę, że sobie poradzisz.

Zaraz powiem CI jak to działa. Pracodawca to ktoś, kto szuka odpowiedniej osoby, której powierzy jakąś część swojej firmy. Chce mieć pewność, że dasz radę spełnić jego trzy podstawowe wymagania. Pierwsze to oczywiście zwrot inwestycji. „Kupując” Twoje umiejętności, zaangażowanie i doświadczenie, oczekuje, że swoją pracą zarobisz na siebie oraz na resztę firmy. Drugą rzeczą zwracającą jego uwagę jest Twoja osobowość. Skoro macie spędzić ze sobą tak wiele czasu, byłoby dobrze gdybyście się polubili. Przy pracy z dziećmi jest to szczególnie ważne. Musisz wzbudzić pozytywne emocje nie tylko u pracodawcy, ale również u dzieci i co ważniejsze, u rodziców. Najbardziej pożądane cechy to oczywiście cierpliwość, pozytywne usposobienie, kreatywność i empatyczne słuchanie. Jest jeszcze trzecie wymaganie, pracodawca chce mieć pewność, że będziesz jego wizytówką, która nie „zrujnuje” mu interesu. Widzisz więc, że trochę jest do sprawdzenia. Największy paradoks rynku pracy polega na tym, że najważniejsze informacje z punktu widzenia pracodawcy nie są umieszczane w standardowym CV ze względu na brak umiejętności pokazywania swoich zalet. Szefowie zaczęli więc zwracać uwagę na jeden aspekt CV, który dostarcza wszystkich niezbędnych danych. Jest nim certyfikat animatora, gwarantujący najwyższą jakość pracy kandydata.

Jeśli posiadasz certyfikat ukończenia kursu animatora w Akademii Animatora jesteś na wygranej pozycji i masz bardzo istotną przewagę konkurencyjną. Jeśli nie posiadasz czegoś takiego, musisz koniecznie zrobić wszystko, by w najbliższym czasie go zdobyć. To bardzo ważny punkt w dokumencie aplikacyjnym. W świecie bylejakości, gdzie każdy kto spędził z dziećmi dłużej niż kilka godzin, uważa się za potencjalnego animatora, trudno znaleźć prawdziwy skarb. Certyfikat Akademii Animatora jest czymś w rodzaju sitka, które wspomaga proces poszukiwań. Podczas szkoleń przeprowadzanych w Akademii Animatora uczysz się wszystkiego, czego szuka pracodawca. Po pierwsze doskonale wiesz jak zarządzić Eventami i organizować urodziny dla najmłodszych. Znasz techniki nawiązywania, budowania i utrzymania relacji z kluczowymi klientami, rozumiesz zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także wiesz w jaki sposób sprzedawać, by zapewnić odpowiednią ciągłość finansową. Kurs animatora pokazuje które z cech Twojego charakteru warto rozwijać, by codziennie stawać się lepszą wersją samego siebie. Poćwiczysz cierpliwość, kreatywność i nastawienie na działanie, a także pozytywne nastawienie oraz reagowanie na zmiany. Będziesz pokazywać, że całym sercem nadajesz się do prowadzenia zabaw, tworzenia unikalnych animacji, a także świetnie dogadujesz się zarówno z klientami, dziećmi jak i całym otoczeniem. Pracodawca szuka mile usposobionych osób, dbających o dobrą atmosferę w pracy i potrafiących działać zespołowo.

Podczas zajęć prowadzonych w Akademii Animatora będziesz mieć czas na przepracowanie wszelkich możliwszy scenariuszy, dowiesz się w najmniejszych szczegółach co czeka Cię za zamkniętymi drzwiami Sali zabaw. Certyfikat Akademii Animatora ma jeszcze jedną ważną funkcję, gwarantuje, że uczyli Cię najlepsi. To niezwykle istotne, bo pokazuje pełne przygotowanie do podjęcia współpracy od zaraz.

kurs animatora akademia animatoaJakkolwiek to zabrzmi, posiadanie odpowiedniego certyfikatu sprawia, że stajesz się kompletnym „produktem”, który za odpowiednią cenę, pracodawca może kupić. Im masz ładniejsze „opakowanie”, tym większą stawkę możesz za siebie wynegocjować. Certyfikat Akademii Animatora skutecznie podbija Twoją wartość rynkową i stanowi bardzo silną przewagę konkurencyjną. Dokument jest dowodem na to, że są ludzie gotowi potwierdzić Twój profesjonalizm i predyspozycje zawodowe. Jak widzisz są to gotowe argumenty odpowiadające na najważniejsze pytania rekrutacyjne, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.